“Земля: голос громад”

Останнім часом активно дискутується необхідність скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Це пояснюється тим, що Україна, в особі найвищих очільників влади зобов’язалася до кінця 2017 року в Меморандумі з МВФ скасувати дію мораторію. Сьогодні це питання є одним з найбільших подразників в суспільстві. Однак схоже, мораторій можуть-таки зняти: через подання до Конституційного Суду, підписане 55 народними депутатами, чи через відповідні законодавчі ініціативи.

28 народних депутатів з підписантів конституційного подання, щодо зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, 6 жовтня 2016 року підтримали Закон України №1669-VIII, яким продовжили мораторій на продаж земель на 2 роки. Саме цей закон, вони зараз, зненацька, скасовують через суд. Такі дії виглядають, м’яко кажучи, дивно. Стає страшно за наш парламент, коли люди за період менше року кардинально змінюють свою позицію.

В той самий час, існуючі актуальні законодавчі ініціативи (законопроект №5535) є недосконалими та такими, що можуть створити хаос на ринку землі та призвести до масштабних розкрадань та скупки її іноземцями.

Разом з тим, соціологічні дослідження вказують на те, що земельна реформа не в пріоритеті громадян. В травні 2016 року Фонд «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» провів соціологічне дослідження щодо ставлення українців до реформ, які вони вважають пріоритетними. За результатами дослідження, земельна реформа серед всіх інших займає «почесне» 11-те місце. Це навіть не ТОП-10.

ГО «Громадський рух «Кріпак»» не проти вільного ринку землі: все-таки громадяни отримали від держави землю та є її власниками. Рано, чи пізно все рівно треба буде надати можливість цим людям продавати свою землю, за наявності їх бажання.

На наш погляд, принципово важливо обрати правильний момент для відкриття ринку. Прихильники зняття мораторію «тут і зараз» переважно з владних таборів, а точніше з коаліції. Це люди, які вважають підняття мінімальної зарплати до 3200 грн кроком до «боротьби з бідністю».

Ми, активісти Громадського руху «Кріпак» уважно читаємо урядові та президентські документи, особливо ті, які визначають майбутнє країни. Одним з таких документів є президентська Стратегія-2020. Там є чіткі індикатори розвитку: ВВП – 16 тис доларів на душу населення; входження України в 50 кращих країн за подоланням корупції. Бідність та корупція мають зникнути в 2020-му – так нам обіцяють з Банкової. Бідність та корупція – це та «вбивча пара», яка перетворить ринок землі на жах, якщо знімати мораторій найближчим часом.

Саме тому, ми виступаємо проти скасування мораторію на нинішньому етапі. До цього питання можна буде повернутись після 2020 року, за умови впровадження реформ.

Натомість, сьогодні відкриття ринку землі активно проштовхується представниками влади, на зважаючи на думку людей, місцевих рад. І це не дивлячись на декларовані гасла децентралізації, які ми постійно чуємо.

Наша позиція полягає в тому, що думку органів місцевого самоврядування, щодо відкриття, чи не відкриття ринку землі ігнорувати не можна.

Нами направлені запити до місцевих рад стосовно їх позиції, щодо доцільності зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення

На цій карті відображено позицію органів місцевого самоврядування, щодо мораторію на продаж земель сількогосподарського признання.

СТАНОМ НА 10:00 23 СЕРПНЯ 2017 РОКУ ОТРИМАНО 584 ВІДПОВІДЕЙ:

ЗА ЗНЯТТЯ МОРАТОРІЮ  – 0

НЕ ВИЗНАЧИЛИСЬ – 141

ПЛАНУЮТЬ РОЗГЛЯД ПИТАННЯ – 187

ПРОТИ ЗНЯТТЯ МОРАТОРІЮ   256

Інформація постійно наповнюється.

ВАЖЛИВО!  Для запуску карти на сайті клікніть на неї один раз у будь-яку точку