ЗАКЛИКАЄМО ВЛАДУ НЕ ДОПУСТИТИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ НА ФАРС

ГРОМАДСЬКИЙ РУХ “КРІПАК” ЗАКЛИКАЄ ВЛАДУ НЕ ДОПУСТИТИ ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ НА ФАРС

17 травня 2017 року, Київ

З кінця минулого року в Україні безпідставно загострилась дискусія, щодо необхідності зняття обмеження на купівлю-продаж та відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення.

Вчиняються систематичні спроби в той, чи інший спосіб відкрити ринок: подаються відповідні законопроекти (переважно низької якості), направляються безпідставні звернення до міжнародних та національних судових інстанцій.

Не заперечуючи необхідність з часом дозволити регульований обіг земель сільськогосподарського призначення, з можливістю переходу права власності, наголошуємо, що сьогодні це питання не на часі.

Українському народу нав’язують позицію міжнародних фінансових інституцій та окремих політичних кіл.

Ми поважаємо кожну думку, разом з тим, вимагаємо того самого і по відношенню до нашої.

Соціологічні дослідження вказують на те, що земельна реформа не в пріоритеті українців. В травні 2016 року Фонд «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» провів соціологічне дослідження щодо ставлення українців до реформ, які вони вважають пріоритетними. За результатами дослідження, земельна реформа серед всіх інших займає «почесне» 11-те місце. Це навіть не ТОП-10.

На наш погляд, принципово важливо обрати правильний момент для відкриття ринку.

Сьогодні головними перепонами на шляху успішного функціонування ринку землі є: а) бідність; б) руйнівна корупція.

Бідність та корупція – це та «вбивча пара», яка перетворить ринок землі на жахливий фарс, якщо знімати мораторій найближчим часом. Відбудеться тотальне обезземлення селян та розкрадання земель держави. На цьому гарно заробить в першу чергу купка корумпованих чиновників.

Ми, активісти Громадського руху «Кріпак» звертаємо увагу на затверджену Указом Президента України СТРАТЕГІЮ сталого розвитку “Україна-2020”. Вона містить конкретні індикатори розвитку: підвищення валового внутрішнього продукту до рівня 16 тис. доларів на душу населення та входження України в 50 кращих країн за подоланням корупції. Бідність та корупція мають зникнути в 2020-му – саме так йдеться у державному документі.

Саме тому ми виступаємо проти скасування мораторію на нинішньому етапі. До цього питання в обов’язковому порядку потрібно буде повернутись після 2020 року, за умови впровадження реформ та досягнення передбачених в СТРАТЕГІЇ показників.

На нинішньому етапі доцільним є розробка та суспільне погодження моделі ринку землі та якісних законодавчих ініціатив, які забезпечать його цивілізоване функціонування після зняття мораторію. Громадський рух “Кріпак” готовий долучитись до цього процесу.

В іншому випадку, через поспіх та не виважені політичні дії, в терміновому порядку доведеться скасовувати ухвалені рішення та вирішувати суспільно-політичну кризу, яка може наступити внаслідок передчасного відкриття ринку.

Ми не маємо права допустити фальстарту відкриття ринку землі та відповідно перетворення земельної реформи на фарс!