Про напрям

Представляємо Вам стратегічний напрямок Громадського руху “Кріпак” – “Вода”

Українському народу потрібно навести лад в сфері управління водними ресурсами. Водне питання в Україні доволі не просте. Воно складається з різних елементів: це і хижацьке використання рибних  ресурсів, і порушення прав громадян на доступ до води, зловживання при орендних відносинах на водні об’єкти, забруднення вод промисловими та комунально-побутовими об’єктами.

В умовах зростаючого дефіциту, водні ресурси на сучасному етапі є одним з найважливіших факторів господарського розвитку, а чисті прісні води – цінним та усе більш обмеженим мінеральним ресурсом для людей.

Дефіцит прісних вод ставить на порядок денний питання, щодо необхідності вжиття комплексу заходів щодо їх раціонального використання та всебічного збереження.

Провідна роль у задоволенні потреб господарства та населення України прісною водою належить рікам. На території країни нараховується близько 73 тис. річок; переважно невеликі річки: лише близько 125 з них мають довжину понад 100 км. Більшість рік входить до басейнів Чорного та Азовського морів; лише невелика північно-західна і крайня західна частина України належить до Балтійського басейну.

Чималі запаси водних ресурсів України зосереджені в озерах, яких нараховується понад 3 тис., у тому числі 30 озер площею 30 км2 і більше. В них (а також у лиманах) акумулюється близько 11 км3 води, з якої 2,5 км3 – прісна. В Україні створено також понад 1057 водосховищ та понад 27 тис. ставків.

Сумарні запаси прісної води у водоймах (як природних, так і штучних) значні. Найбільші штучні водойми створено на Дніпрі. Це Київське (площа водного дзеркала 922 км2), Канівське (582 км2), Кременчуцьке (2252 км2), Дніпродзержинське (567 км2), Дніпровське в Запоріжжі (410 км2) та Каховське (2155 км2) водосховища. Функціонують також великі Дністровське (142 км2), Печенізьке на Сіверському Дінцю (86,2 км2), Червонооскільне на Осколі (123 км2), Ладиженське на Південному бузі (20,8 км2), Старобешівське на Кальміусі (8,3 км2), Карачунівське на Інгульці (4,4 км2), Сімферопольське на Салгирі (3,23 км2) і партизанське на Альмі (2,25 км2).

Ми як громадська організація, ставимо перед собою завдання здійснювати ефективний громадський контроль за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів, відповідно до пункту 5 частини 1 статті 11 Водного кодексу України.

Громадський рух “Кріпак” в межах стратегічного напрямку “Вода” реалізує проект “Водний інспектор”. Детальніше про проект дивіться тут